Az OPEC közgyűlése nem valami fényesen indul, a Brent hordója ma 1,2 dollárral esve ismét 20 dollár alá, sőt 19,5 dollárra esett. Az amerikai futures indexek emelkednek, a DJIA 0,4, a Nasdaq pedig 1,5 százalékos emelkedést mutat.
Egy órakor a Bux 166 pontos pluszt mutatott, és 7127 ponton állt. Legjobban az áramszolgáltatók papírjai emelkedtek, az Émász 5, a Édász 7 százalékkal erősödött. A nagy cégek közül a Mol viszi a prímet 4,6 százalékos erősödéssel, de jól megy a Matáv is 3,8 százalékkal. Ehhez képest eltörpül a jó gyorsjelentéssel előrukkoló OTP 2,3 százalékos árfolyam emelkedése, a Richter fél százalékos erősödése meg már szinte semmi. A gyenge gyorsjelentést közzétevő NABI árfolyam érdekes módón 3 százalékkal erősödik. Ugyanez a bravúr nem sikerül a BorsodChemnek, a vegyipari részvény 4 százalékot veszített értékéből.
