Meglehetősen visszafogottan nyilatkozott viszont a miniszter a legnagyobb lengyel olajipari cég, a plocki PKN Orlen 17,58 százalékos részvényértékesítéséről. A pakettért a Mol Rt. és az osztrák OMV versengett, a kincstárügyi minisztérium a kormányváltás előtt nem sokkal a magyar céget választotta kizárólagos tárgyalásokra.
