BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégis folytatódnak a Mol-PKN tárgyalások

Wieslaw Kaczmarek lengyel kincstárügyi miniszter mai rádiónyilatkozata szerint folytatják a tárgyalást a Mollal a PKN Orlen olajvállalatról - jelentette az MTI. A miniszter emellett ismét bizakodva nyilatkozott a gdanski kőolajfinomító, a nagyságra második lengyel olajipari vállalat 75 százalékának privatizációjáról. Hozzátette, nagyon alaposan megvizsgálják, képes-e a kiválasztott stratégiai befektető, a brit Rotch Energy az ügylet finanszírozására. A Rotch 2004-ig 1,3 milliárd dollárt készül befektetni a gdanski cégbe (a vételárral együtt), és azt tervezi, hogy 4,5-ről 6 millió tonnára növeli a finomító termelési kapacitását.

2001. október 31. szerda, 12:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Meglehetősen visszafogottan nyilatkozott viszont a miniszter a legnagyobb lengyel olajipari cég, a plocki PKN Orlen 17,58 százalékos részvényértékesítéséről. A pakettért a Mol Rt. és az osztrák OMV versengett, a kincstárügyi minisztérium a kormányváltás előtt nem sokkal a magyar céget választotta kizárólagos tárgyalásokra.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet