BUX 139957.99 0,24 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

DÉLELŐTTI ÖSZEFOGLALÓ

Vegyesen nyitottak az európai tőzsdék, a DAX kissé htározottabb erősödéssel kezdte a kereskedést, London minimálisan erősödött, azóta viszont lassan, de folyamatosan izmosodik. Párizs eséssel indított, Madrid pedig ennél is jelentősebb gyengüléssel kezdte a napot, azóta mindkét index nyerőbe fordult. Nem sokkal a nyitás után azonban mindhárom vezető európai index esésbe fordult. Negyed tíz után négy perccel a Footsie 0,4, a DAX 0,95, a CAC-40 pedig 1,48 százalékos csökkenést mutatott.

2001. szeptember 13. csütörtök, 09:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tegnapi meredek zuhanás után kismértékű emelkedéssel zárta a kereskedést ma a Nikkei 225. Az amerikai tőzsdék zárva tartása miatt csak az európai tőzsdék voltak iránymutatóak.
Júliusban 0,1 százalékkal estek a német kiskereskedelmi eladások az előző hónaphoz képest. Óvatosan nyitott a forintpiac, a 256/257 volt a nyitóárfolyam, ez a sáv erős oldalán 7 százalékos eltérés a középtől. Állítólagos lengyel lapértesülések szerint a PKN-ért folytatott harcból a Mol és az OMV közül az utóbbi került ki győztesen. A hírek szerint az osztrákok 30 zlotyt fizetnek részvényenként. A befektetési alapkezelők felfüggesztették azon alapok befektetési jegyeinek forgalmazását, amelyek amerikai papírokat is tartalmaznak.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet