A tegnapi meredek zuhanás után kismértékű emelkedéssel zárta a kereskedést ma a Nikkei 225. Az amerikai tőzsdék zárva tartása miatt csak az európai tőzsdék voltak iránymutatóak.
Júliusban 0,1 százalékkal estek a német kiskereskedelmi eladások az előző hónaphoz képest. Óvatosan nyitott a forintpiac, a 256/257 volt a nyitóárfolyam, ez a sáv erős oldalán 7 százalékos eltérés a középtől. Állítólagos lengyel lapértesülések szerint a PKN-ért folytatott harcból a Mol és az OMV közül az utóbbi került ki győztesen. A hírek szerint az osztrákok 30 zlotyt fizetnek részvényenként. A befektetési alapkezelők felfüggesztették azon alapok befektetési jegyeinek forgalmazását, amelyek amerikai papírokat is tartalmaznak.
