BUX 140082.71 0,33 %
OTP 45760 -0,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európa továbbra is zúg

A londoni értéktőzsde irányadó mutatója, az FTSE-100 27,2 pontos eséssel nyitott szerdán, és néhány pillanat múlva 35,4 pontos veszteségnél tartott. A DAX 55,55 pontos visszaeséssel indult szerdán, és néhány pillanat múlva 71,49 pontos veszteségnél tartott.

2001. szeptember 12. szerda, 09:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tíz perccel később a Footsie már 68,9, a DAX 73,29, a párizsi CAC-40 pedig 118,03 pontos veszteségnél tartott. A stockholmi OMX esett a legnagyobbat - 8,17 százalékot - közvetlenül a nyitás után. Nem sokkal maradt el ettől a milánói MIB30 index: 7,79 százalékot esett.
Hatalmas zuhanással reagált szerdán a tokiói értéktőzsde az Egyesült Államok elleni előző napi terrorista támadássorozatra. A Nikkei 682,85 pontos - 6,63 százalékos - visszaesés után 9601,10 ponton zárt, 1983 decembere óta a legalacsonyabb értéken.
A mexikói Bolsa 5,55, a brazil Bovespa pedig 9,18 százalékos eséssel zárt tegnap.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet