BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Chikán: " a béka feneke alatt vagyunk"

Magyarország néhány éve még a régió a pénzügyi központja akart lenni, ehhez képest most "a béka a feneke alatt vagyunk" - jelentette ki Chikán Attila, az Orbán-komány első gazdasági minisztere a Dunaferr szakmai konferenciáján. A közgáz jelenlegi rektora szerint komoly problémák mutatkoznak a befektetések ösztönzésében, a tőzsde helyzete bizonytalan.

2001. szeptember 6. csütörtök, 11:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A magyar gazdaság EU-érett, de így is alulfejlett, a működési mechanizmusa csak nagy vonalakban hasonlít az unióban megszokottra - fejtette ki az exminiszter, aki szerint az EU-normák bevezetése nyomán tízezrével szűnhetnek majd meg a magyar kis-és közepes vállalkozások. Chikán ezzel együtt jónak nevezte a tendenciákat és jó véleménnyel volt a Széchenyi-tervről is, de az infrastruktúra szerinte még gyorsabb fejlesztésre szorul.

Szegő Miklós Iván
Szegő Miklós Iván

Ez is érdekelhet