BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emeli a tétet a Mol?

A Mol Rt. 2,12 milliárd zlotyt, vagyis az általa korábban ajánlott árnál 370 millió zlotyval többet is kész fizetni a PKN Orlen lengyel olajipari nagyvállalat 17,58 százalékáért - idézte a nem hivatalos forrásra hivatkozó Rzeczpospolitát az MTI.

2001. szeptember 5. szerda, 10:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lengyel lap szerint a privatizációt levezénylő Nafta Polska állami holding vezetőségén belül nincs egyetértés abban, hogy a Mol és az osztrák OMV közül melyik kérőt válasszák. Korábban a Mol részvényenként 25, az OMV 26 zlotyt ajánlott az összesen 73 868 919 részvényért. A Rzeczpospolita úgy tudja, hogy a magyarok már 30 zlotyt is fizetnének; ez esetben 2,2 milliárd zloty folyna be az államkasszába, 296 millióval több, mint amennyit az OMV ajánlott. A lap úgy értesült, hogy a magyar kormány biztosította a lengyel felet: mindent megtesz azért, hogy a Mol veszteséges gázüzletága ne terhelje tevékenységüket.
A lengyel lap szerint nem zárható ki, hogy ezután az OMV is emeli ajánlatát, annál is inkább, mert jobb pénzügyi helyzetben van vetélytársánál: első félévi nyeresége elérte a 364 millió eurót. A magyarok azután ajánlottak magasabb árat - írta a Rzeczpospolita -, miután kiderült, hogy az osztrák ajánlat jobban tetszik a lengyel kincstárügyi minisztériumnak, mint az övék.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet