BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Október közepén kezdi az emelőgyártást a Mezőgép

A második félévben a Mezőgép Rt. árbevétele várhatóan eléri a 7 milliárd forintot, szemben az első félévi 5,7 milliárddal - mondta egy elemzői találkozón Furár György, a társaság pénzügyi igazgatója. A bevétel növekedéséhez hozzájárul több új autóalkatrész gyártásának megkezdése, az igazi fellendülést attól várják, hogy október 15-én megindul a kosaras emelők gyártása.

2001. augusztus 16. csütörtök, 18:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kanadai Linamar cég, a Mezőgép többségi tulajdonosa megvásárolta a kosaras emelők egyik vezető gyártóját, a Skyjack társaságot, és úgy döntött, hogy európai termelését Magyarországra összpontosítja - emlékeztetett az MTI. A Linamar jelenleg 20 százalékkal részesedik a kosaras emelők világpiacán, Európában azonban ennél jóval kevesebbet mondhat magáénak, s ezt akarja a magyarországi gyártóbázisra alapozva növelni - mondta Frank Hasenfratz, a társaság elnöke. Kérdésre válaszolva Frank Hasenfratz közölte: egyelőre nem tervezik a Mezőgép-részvények kivezetését a tőzsdéről, már csak azért sem, mert folytatódik a menedzsment opciós program. Ha azonban a P/E arány tartósan 5 alá esik, akkor el kell gondolkodni a további lépéseken, ami feltehetően a tőzsdén forgó 37,34 százaléknyi papír visszavásárlását jelentené.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet