BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kegyelmet kér a Deutsche Telekom

A Deutsche Telekom nagy üzleteket ígért hat nagy befektetési banknak, ha belátható időn belül nem dobnak piacra tömegesen DT-részvényeket. A gentlemen's agreementre hajlandó bankok kedvezményezett szerephez juthatnának a későbbi részvény- és kötvénykibocsátásokban - írta a Financial Times, frankfurti értesülésekre hivatkozva.

2001. augusztus 16. csütörtök, 09:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Deutsche Telekom azért kezdeményezte ezt a megállapodást - idézte az MTI - , mert egymilliárd eurónyi részvényét dobta piacra egy adagban a múlt héten a Deutsche Bank - feltehetőleg a hongkongi Hutchison Whampoa megbízásából - alig két nappal azután, hogy a bank maga vételre ajánlotta a DT részvényeit. Ezt követően csaknem 20 százalékkal esett a DT-papír a frankfurti tőzsdén.
A hat érintett bank a brit lap értesülése szerint a Dresdner Kleinwort Wasserstein, a Goldman Sachs, a Merrill Lynch, a CSFB, a Schroder Salomon Smith Barney és maga a Deutsche Bank volna. Az informális megállapodás értelmében ezek nem adnának el további DT-részvényeket, mielőtt októberben piacra kerülhet a vállalatnak az a mintegy 500 millió részvényből álló pakettje, amely az egyesült államokbeli VoiceStream ellenértékeként került főleg a Hutchison Whampoához, a Telephone and Data Systemhez, a Goldman Sachshoz és a finn Sonera távközlési vállalathoz. Ezek a részvényesek vállalták, hogy szeptember végéig nem adják el fenti papírjaikat.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet