A fő tulajdonos Arago Rt.-n kívül más szavazó részvényes nem vett részt az Eravis Rt. mai rendkívüli közgyűlésén, amelynek napirendjén a társaság saját részvényeinek sorsa szerepelt. A már most is 80 százalék fölötti tulajdoni hányaddal rendelkező Arago - mint ismeretes - 4 ezer forintos vételi ajánlatot tett az Eravis törzsrészvényeire, az elsőbbségi részvényekért pedig 8 ezer forintot kínál. Az ajánlat augusztus 23-ig él, az elsőbbségi részvényekre még augusztus 21-én osztalékot fizetnek.
Több mint 2,7 milliárd korona (55 millió dollár) nettó profittal zárta az első félévet a Slovnaft csoport az egy évvel korábbi 250 millió korona nyereség után. Az üzemi eredmény 56 százalékkal 5,437 milliárd koronára emelkedett, míg az árbevétel 16 százalékkal 36,9 milliárd koronára bővült. A Mol 36,2 százalékos tulajdonában levő szlovák társaság az idén már élvezte a tavalyi tőkeemelés hatásait, hiteleinek számottevő részét törlesztette és korona is jelentősen erősödött a dollárral szemben, így pénzügyi vesztesége 50 százalékkal 1,3 milliárd koronára csökkent.
A Deutsche Telekom egész oldalas hirdetésekben intézett nyílt levelet a részvényeseihez, kérve őket, hogy az árfolyam süllyedése ellenére se szabaduljanak meg papírjaiktól. A társaság piaci értékének egyötödét, mintegy 20 milliárd eurót vesztett el az elmúlt napokban, miután a Deutsche Bank múlt kedden 44 millió DT-részvényt adott el, egy nappal azután, hogy vásárlásra ajánlottnak minősítette őket. A DT-papírok - mint emlékezetes - a Matáv árfolyamát is magukkal rántották. A DT szerint a legnagyobb német pénzintézet súlyos hibát követett el, és nem kizárt, hogy jogi eljárást kezdeményeznek ellene.
