A minisztérium pénteken közölte, hogy ha sürgősen nem lépnek közbe, akkor a jövő évi költségvetési hiány a GDP 10,1 százalékára szökik fel az ez évre tervezett 3,9 százalékról. Lengyel lapértesülések szerint a pénzügy be akarja fagyasztani a nyugdíjakat és az állami szektor béreit, fel akarja emelni a fogyasztási adókat és átmenetileg 5 százalékos plusz importadót tervez.
