Az első félévben 1 783 GWh villamos energiát adtak el, ez 2,45 százalékos növekedést jelent. A nagyfogyasztóknak eladott mennyiség 1,6 százalékkal, a kisfogyasztóknak értékesített 3,2 százalékkal emelkedett. A villamosenergia-beszerzés 0,8 százalékkal 2.009,9 GWh-ra emelkedett, a hálózati veszteség aránya 13 százalékról 11,1 százalékra csökkent.
A villamosenergia-értékesítés árbevétele 8,7 százalékkal 28,94 milliárd forintra nőtt. Villamosenergia vásárlására 20,81 milliárd forintot fordított a társaság, ez 16,7 százalékkal haladja meg a múlt év azonos időszakának értékét.
Az eredmény csökkenését az áramszolgáltató költségeinek emelkedése magyarázza, ezen belül az igénybe vett szolgáltatások értéke 3,34 milliárd forintra nőtt, ami 3,4-szerese az egy évvel korábbinak. Ez tartalmazza a 92,39 százalékban az E.ON Hungária Rt. birtokában levő társaságnál folyó teljes körű fogyasztói ellenőrzési program végrehajtásának, valamint az informatikai eszközök bérleti díjának és az informatikai szolgáltatásoknak a költségét. A Titász jelentése azt is kiemeli, hogy 2001. január 1-től a villamosenergia-értékesítés ára átlag 6 száőzalékkal, az MVM-től mint nagykereskedőtől beszezett villamos energia ára átlagosan 13,2 százalékkal emelkedett, így jelentős árrés- és eredménycsökkenés következett be.
