BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Minden idők legjobb félévét zárta az Audi

Az Audi AG 463 millió euró adózás előtti nyereséggel zárta az első félévet az egy évvel korábbi 388 millió euró után. A Volkswagen-csoporthoz tartozó német autógyártó árbevétele ezalatt 9,979 milliárd euróról 11,247 milliárd euróra nőtt.

2001. augusztus 9. csütörtök, 10:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Audi ezzel történetének legjobb félévét zárta - közölte a vállalat, megerősítve előrejelzését, miszerint az idén több mint 700 ezer új autót értékesítenek. Az első félévben 7 százalékkal 368 838-ra nőtt az eladott Audik száma. A vállalat második legnagyobb piacának számító USA-ban 43 300 kocsit tudtak eladni, 7,3 százalékkal többet, mint egy évvel korábban.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet