BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyar gyártócéget alapított a Szibur

Kazincbarcikán alapított céget az orosz Gazprom petrolkémiai leányvállalata, a Szibur, amely londoni érdekeltségén keresztül a BorsodChem Rt. legnagyobb tulajdonosa. A fő tevékenységeként a műanyagtermékek gyártását megjelölő Sibur - Európai Termelések Kft.-t (S-ET) 28 millió forintos törzstőkével az a Sibur International Ltd. hozta létre, amely a CIB Rt.-től megvásárolta a BorsodChem 24,8 százalékos részesedését.

2001. augusztus 1. szerda, 09:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Szibur korábbi bejelentése szerint a régió egyik legnagyobb vegyipari alapanyag-szállítójává kíván válni, márpedig az S-ET tevékenységi körei között a csővezetékes szállítás is szerepel. Mihail Szoboljev, a Szibur alelnöke - aki tegnap Magyarországon tartózkodott - korábban úgy fogalmazott: a közép- és kelet-európai országok „növelni kívánják etilénfelhasználásukat és gyártókapacitásukat is, a piac még telítetlen, mi pedig kedvező áron felajánljuk szállításainkat”. Részletek a mai Napi Gazdaságban.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet