A tolvaj az Orosháza és Nagyszénás közti külterületen, a vezetékfúráshoz másfél méter mély munkagödröt ásott. A távvezetékre csapot szerelt, melyet nyitva hagyott, amikor eltávozott a helyszínről. A vezetékből körülbelül kétszáz tonna gazolin került a földbe. A rongálás miatt a távvezetéken a gazolin-szállítás majdnem egy hétig állt, ezért egy hétig nem termelt a mezőtúri Mol-üzem sem. A termelés szüneteltetése miatt százmillió forint kár érte a társaságot, a talajszennyeződés eltávolítása pedig tovább százmillióba kerül.
