BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétszázmilliós kár érte a Molt

Megfúrták a Mol gazolinvezetékét, a kár kétszázmillió forint - tájékoztatta ma az MTI-t a három héttel ezelőtti földerített bűncselekményről a nyomozást folytató Békés Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője. Az olajtársaság július 11-én jelentette be az orosházi rendőrségen, hogy valaki megfúrta a cég tulajdonában lévő, Mezőtúr-Kardoskút közti földalatti mezőkondenzátumot (gazolint) szállító távvezetéket.

2001. augusztus 1. szerda, 12:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tolvaj az Orosháza és Nagyszénás közti külterületen, a vezetékfúráshoz másfél méter mély munkagödröt ásott. A távvezetékre csapot szerelt, melyet nyitva hagyott, amikor eltávozott a helyszínről. A vezetékből körülbelül kétszáz tonna gazolin került a földbe. A rongálás miatt a távvezetéken a gazolin-szállítás majdnem egy hétig állt, ezért egy hétig nem termelt a mezőtúri Mol-üzem sem. A termelés szüneteltetése miatt százmillió forint kár érte a társaságot, a talajszennyeződés eltávolítása pedig tovább százmillióba kerül.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet