Miközben a forint erősödése az exportőr tőzsdei cégeket nehéz helyzetbe hozta, a devizában eladósodott társaságoknak mennyei mannaként jelentkezik a második negyedév árfolyamváltozásának hatása. Öt tőzsdei vállalkozás, a Matáv, a Mol, a BorsodChem, a Danubius és a Zalakerámia a második negyedévben - lapunk számításai szerint - csaknem 30 milliárdos eredménytöbbletet könyvelhet el árfolyamnyereség címén, így az első negyedév 60 százalékos eredménycsökkenése után a második negyedév teljesítménye - összesítve - megközelítheti a tavalyi 70 milliárdot. Részletek a mai Napi Gazdaságban.
2001. július 24. kedd, 10:06
