A mai bejelentés azért is különös, mert a múlt hét végén a Nafta Polska illetékesei szerint már nagyon közel voltak a megállapodáshoz a brit-japán-lengyel konzorciummal. A Mol részvénye 4115 forintra emelkedett (60 forintos drágulás napon belül), a befektetők minden bizonnyal arra számítanak, hogy ezzel némi esély van rá, hogy a Mol a későbbiekben újra pályázzon a Gdanski Finomítóra.
