BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre bizonytalanabb a Gdanski Finomító eladása

A Gdanski Finomító többségi részesedésének eladásával megbízott Nafta Polska ma bejelentette, augusztus 20-ig hosszabbítja meg a Rotch Energy-vel folytatott exkluzív tárgyalások határidejét - adta hírül az MTI. Felkai György, a Mol Rt. kommunikációs igazgatója elmondta, hogy a társaság augusztus 20-ig, de ha kell tovább is fenntartja vételi ajánlatát a finomítóra. Az állami olajholding többszöri halasztás után mára ígérte a döntést a Rafineria Gdanska eladásáról. A Nafta Polska emellett meglepő kijelentést is tett: az igazgatóság fenntartja magának a jogot, hogy lerövidítse a kizárólagos tárgyalások határidejét, amennyiben azok nem haladnak a megfelelő ütemben. Ez lényegében azt jelenti hogy az eladó lehetségesnek tartja, hogy eredmény nélkül megszakítsa a tárgyalásokat.

2001. július 16. hétfő, 11:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mai bejelentés azért is különös, mert a múlt hét végén a Nafta Polska illetékesei szerint már nagyon közel voltak a megállapodáshoz a brit-japán-lengyel konzorciummal. A Mol részvénye 4115 forintra emelkedett (60 forintos drágulás napon belül), a befektetők minden bizonnyal arra számítanak, hogy ezzel némi esély van rá, hogy a Mol a későbbiekben újra pályázzon a Gdanski Finomítóra.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet