A szlovák nemzeti vagyonalap a tőzsdén keresztül szeretné eladni a Slovnaft 8 százalékos részvénypakettjét. Az értékesítésre meglehetősen egyszerű módot választottak, a pakettre ugyanis eladási megbízást adtak a Pozsonyi Értéktőzsdén. Amennyiben a jelenlegi 1200 koronás áron nem érkezik vevő, a vagyonalap hajlandó engedni az árból. A Mol egyelőre nem kívánja megvásárolni a részvénycsomagot. Lengyelországban eközben továbbra sincs döntés a Rafineria Gdanska eladásáról. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.
2001. július 11. szerda, 06:59
