BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pályázhat a Mol a PKN-részesedésre

A lengyel kormány gazdasági bizottságának döntése értelmében stratégiai befektető is megvásárolhatja a jelenleg állami tulajdonban lévő 18 százalékos PKN pakettet. Az előterjesztés a kincstárügyi miniszter hattyúdalává avanzsálhat, miután a személye ellen indított bizalmatlansági indítványt pénteken tárgyaja a Szejm. A korábbi előírások szerint szakmai befektetőnek nem értékesíthette volna az állam a részvénycsomagot.

2001. július 6. péntek, 08:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A PKN 72 százaléka tőzsdén van a fennmaradó 28 százalékból az állam 18-at akar értékesíteni, mert a kincstár tulajdonában lévő 10,4 százalékos csomag
a társaság alapszabálya szerint ellenőrzési jogot biztosít számára - írja az MTI.
A 18 százalékos PKN pakettre vételi jánlatot tett az OMV, és jelezte érdeklődését a Mol is. A plocki PKN Orlen a legnagyobb lengyelországi folyékonyüzemanyag-gyártó. A nyersolaj mintegy 75 százalékát dolgozza fel, és az országban termelt üzemanyagok 66 százalékát állítja elő. A PKN-részvények tavaly júniusi második kibocsátása után a társaság értékpapírjainak csaknem 72 százaléka van a varsói és londoni tőzsdéken, ebből mintegy 29 százalék a londoni tőzsdén globális letéti jegyek (GDR) formájában, amelyek letéteményese a The Bank of New York.
2000-ben a PKN Orlen nettó nyeresége az előző évi 643 millióról 700,8 millió zlotyra nőtt. Az idei első negyedévben 15,7 millió zlotys nettó vesztesége volt, szemben a megelőző év hasonló időszaki 131,7 millió zlotys nettó nyereségével. A konszolidált nettó nyereség az idei első negyedévben a megelőző év hasonló időszaki 157,8 millióról 10,4 millió zlotyra csökkent

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet