BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pert nyert az ÉDÁSZ, nem kell fizetnie a villanyoszlopok után

A Győr-Moson-Sopron Megyei Bíróság ma meghozott másodfokú ítéletében kimondta: az Észak-Dunántúli Áramszolgáltató Rt. (ÉDÁSZ) nem köteles bérleti díjat fizetni a Vas megyei Kemenesmihályfának az önkormányzat területén - az Alkotmánybíróság tavaly február 25-én hatályba lépett határozata előtt - telepített villanyoszlopok után - közölte az MTI.

2001. június 27. szerda, 18:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Zámbó Tamás bíró tanácsa ezzel a döntéssel megváltoztatta az elsőfokú ítéletet és kötelezte a felperes kemenesmihályfai önkormányzatot 159 000 forint perköltség megtérítésére.
A kemenesmihályfai önkormányzat igényét arra alapozta, hogy az Alkotmánybíróság tavaly februárban megsemmisítette az 1994. évi villamosenergia-törvénynek azt a bekezdését, amely szerint az áramszolgáltató társaságoknak joga van közcélú villamos műveiket közterületen díjmentesen létesíteni és üzemeltetni.
Zámbó Tamás bíró az ítélet indoklásában kifejtette: a korábban létrejött, meglévő jogviszonyok a jogszabály-módosítás ellenére is változatlanok.
Borhy Ferenc, kemenesmihályfai polgármester az ítélet kihirdetése után közölte: nem ért egyet a döntéssel és felülvizsgálati kérelemmel fog élni.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet