BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A MIÉP szerint fizessen több adót a Matáv

Lentner Csaba, a MIÉP parlamenti frakcióvezető-helyettese egy mai sajtótájékoztatón úgy nyilatkozott, a Matáv Rt. a cégben való külföldi tulajdonosi részvételhez kapcsolódó adókedvezmények miatt nem az anyagi erejéhez mérten fizet a költségvetésnek adót. A párt számításai szerint a Matáv, mivel az elmúlt évben 446 milliárd forintos árbevételt ért el a kizárólag magyar tulajdonú vállalkozásokra vonatkozó 18 százalékos társasági nyereségadó mellett 17 milliárd forintot kellett volna befizetnie, ám a cég nyereségadója nem érte el a 4 milliárd forintot. A MIÉP nézete szerint az adózás szempontjából azonos szabályoknak kellene vonatkozniuk a tulajdonosi összetételtől függetlenül minden Magyarországon működő vállalkozásra.

2001. június 27. szerda, 10:55

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet