A tegnapi áramár-egyeszségre reagálva a Démász Rt. közleményt adott ki. Eszerint az előzetes információk alapján várható, hogy a villamosenergia nagykereskedelmi árának csökkenése miatt a társaság bruttó árrése növekszik. Az ezzel egyidejűleg az MVM Rt. és a Démász Rt. között fennálló jogvita miatt az év elejétől eddig vételezett villamosenergia költségének eddig ki nem egyenlített részét, 1225 milliárd forintot a társaság kifizeti az MVM számára. Ezt az összeget a Démász korábban már céltartalékba helyezte, így ez nem befolyásolja az első negyedéves gyorsjelentésében nyilvánosságra hozott vállalati eredményét.
2001. június 26. kedd, 09:34
