A Mol új ügyvezető testületet hoz létre - jelentette be az olajtársaság a Magyar Tőkepiacban. Az ügyvezető testület vezetője Hernádi Zsolt, aki mostantól a társaság elnök-vezérigazgatója. A testület tagja Mosonyi György, aki továbbra is a Mol-csoport vezérigazgatója - egyúttal az új ügyvezető testület alelnöke és ő felel a vállalatcsoport tevékenységének operatív irányításáért és a kulcsüzletekért - , valamint Michel-Marc Delcommune, a Mol-csoport pénzügyi igazgatója és Áldott Zoltán, a csoport stratégiai és üzletfejlesztési igazgatója. A személyi változások részeként az igazgatóság Csányi Sándort, az OTP elnök-vezérigazgatóját megválasztotta az igazgatóság nem főállású alelnökévé.
A két új vezérigazgató a Népszabadságnak azzal indokolta a döntést, hogy a Mol a Slovnaftban és a TVK-ban szerzett részesedése révén olyan vállalatcsoporttá vált, amelynek irányítása a korábbinál bonyolultabb feladat. A Mol továbbra is érvényesnek tartja a gdanski finomítóra tett ajánlatát és komolyan vizsgálja annak lehetőségét is, hogy együttműködjék a görög Hellenic Petroleum céggel.
A Postabank vezérigazgató-helyettese Legeza Péter és a treasury vezetője, Igaz Katalin péntektől távozik a banktól - értesült a Világgazdaság, amely úgy tudja, hogy rövidesen további, kulcspozíciókat érintő felmondások várhatók a Postabanknál.
Kalmár István a Magyar Posta elnök-vezérigazgatója e hó elején még úgy nyilatkozott, hogy a posta által javasolt új vezérigazgató - Hegedűs Gyula - a kinevezése óta eltelt rövid időszakban még nem tudta áttekinteni a bank helyzetét. Az igazgatóságban - amely Legeza távozását szorgalmazta - a posta delegáltjai vannak tőbbségben.
Áprilisban a vártnál alacsonyabb volt a külkereskedelem többlete Németországban az export mérséklődése és az import növekedése miatt, a folyó fizetési mérleg viszont a jelzettnél kedvezőbben alakult. A külkereskedelmi mérleg szufficitje a márciusi 17,4 milliárd márkáról (1 euró=1,95583 márka) áprilisban 10,2 milliárd márkára szűkült, szemben az elemzők által várt 12,8 milliárddal. A folyó fizetési mérleg többlete az előző havi 6,2 milliárd márkáról 2,9 milliárdra esett vissza - de az elemzők 4,1 milliárdos deficitre számítottak.
