A Vivendi neve már az AH privatizálása előtt szóba került, ám annyi bizonyos, hogy a társaság nem elégedne meg az állam által felajánlott, közel 37 százalékos tulajdonrésszel.
Ekkora pakett csak az eredetileg megcélzott pénzügyi befektetők számára lenne vonzó, holott az ÁPV szerint a szóba jöhető privatizációs lehetőségek közül a legreálisabb egy szakmai befektető bevonása lehet.
A mostani szabályozás alapján az AH 50 százaléka plusz 1 szavazat tartós állami tulajdonban maradna, s ahhoz, hogy a Vivendi a jelenleg lehetséges, mintegy 37 százaléknál nagyobb részesedést szerezzen, törvénymódosításra lenne szükség.
Az AH-nak eközben igen nagy szüksége lenne friss tőkére, hiszen az idén felvett, összesen 10 milliárd forintnyi hitel csak erre az évre elég, s új források híján már 2002 elejére elfogyhat a társaság pénze, ami a fejlesztések, beruházások leállását jelentené. Az is bizonyosnak látszik, hogy az állam nem fog tőkét emelni a cégben.
