Hat kereskedési nap óta először emelkedett a tokiói Nikkei 225 index, 0,26 százalékkal 13773,89 pontra. Az erősödés a pénzügyminiszter érdeme, aki bejelentette, hogy a lehető legrövidebb időn belül csökkentik a tőkenyereség-adót, mire a brókercégek árfolyama - élükön a Nomuráéval - megindult felfelé. A Hang Seng viszont lefelé tart, méghozzá 1,35 százalékkal.
2001. május 29. kedd, 08:09
