BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

DÉLI ÖSSZEFOGLALÓ

A nyitva tartó piacokon békésen zajlik az élet, a DAX 0,11 százalékkal, a CAC 0,64 százalékkal emelkedett nyitás óta, London zárva van, New York zárva lesz. A BUX 3,44 pontot erősödött nyitás óta, emelkedett többek között a Richter, a TVK , a Pick és a Rába. Az MNB háromhónapos futamidejű kötvényeinek mai aukcióján 11,05 százalékos átlaghozam alakult ki, ez 4 bázisponttal alacsonyabb az egy héttel korábbinál.

2001. május 28. hétfő, 12:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol példáján szemlélteti a vállalati részlegek outsourcingjának közép- és kelet-európai gyakorlatát a Financial Times. A brit lap arról az ügyletről számol be, amelyet a Mol az Accenture-rel kötött számviteli részlegének kiszervezéséről, s amelynek nyomán a Mol számviteli részlegének több mint 400 alkalmazottja igazolt át az egyesült államokbeli céghez.
Az Accenture kötelezettséget vállalt arra, hogy öt év alatt reálértékben 40 százalékkal (1 milliárd forinttal) csökkenti a Mol számviteli kiadásait, amiben a megállapodásnak a profitmegosztásra vonatkozó része is érdekeltté teszi. A Financial Times arra is emlékeztetett, hogy a Mol tavaly 36 százalékos részesedést szerzett a Slovnaft szlovák olajfinomítóban. A lap szerint az ilyen ügyletek, még ha barátiak is, új problémákat vetnek fel, elvonva a vállalatvezetés idejét és energiáit.
A francia Alcatel esetleg már szerdán bejelenti, hogy megvásárolja az egyesült államokbeli Lucent Technologiest - értesült a The Wall Street Journal. A részvénycserés ügylet értékét 32 milliárd dollárra teszik, az Európa negyedik legnagyobb távközlési gyártójának számító Alcatel hírek szerint legfeljebb minimális prémiumot adna konkurenséért. Az új vállalat székhelye valószínűleg az USA-ban lesz és lehet, hogy teljesen új nevet vesz majd fel az Alcatel, illetve a Lucent helyett. A WSJ szerint a fúzió révén a két távközlési berendezésgyártó évi 4 milliárd dollárt takaríthat meg.
A France Télécom mobilszolgáltató részlege, az Orange nem folytat tárgyalásokat a német E-Plus Mobilfunk megvételéről - közölte a France Télécom szóvivője azt követően, hogy a Sunday Telegraph azt írta: az Orange 6 milliárd fontért megvenné a Royal KPN tulajdonában levő E-Plust, Németország harmadik legnagyobb mobilszolgáltatóját.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet