BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Varsó nem tárgyal tőzsdeszövetségről

Nagy meglepetést okozott Wieslaw Rozlucki, a varsói tőzsde elnöke számára az a keddi bejelentés, amely szerint a bécsi tőzsde szövetség létrehozásáról tárgyal a prágai, a budapesti, a pozsonyi és a ljubljanai börzével - jelentette az MTI.

2001. május 17. csütörtök, 12:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Parkiet című lengyel gazdasági napilapnak a tőzsdeelnök azt mondta, hogy sem ő, sem az igazgatóságból senki nem tárgyalt erről a bécsi tőzsde vagy az osztrák kormány illetékeseivel. A két tőzsde között baráti kapcsolatok állnak fenn, de ez minden - mondta Rozlucki.
Más hírforrások Karl-Heinz Grasser osztrák pénzügyminiszterre hivatkozva kedden azt jelentették, hogy a bécsi és a kelet-közép-európai tőzsdék szövetség létrehozásáról tárgyalnak. Grasser a Nemzetközi Valutaalap és a Világbank képviselőinek találkozója után, sajtóértekezleten állítólag azt mondta, hogy tárgyalt erről a kérdésről az egyes államok minisztereivel, akik a tőzsdeelnökökkel együtt még idén nyár végéig szándékmegállapodásra akarnak jutni az együttműködésről.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet