BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol 200 millió szlovák koronát szakított a Slovnaftból

A szlovák olajipari vállalat, a Slovnaft közgyűlése a tavalyi eredmény 30 százalékának felosztásáról döntött. Az osztalékból a Mol-ra mintegy 200 millió korona jut. A Slovnaft közgyűlése csaknem egyhangúlag elfogadta a társaság 1,84 milliárd korona eredményt tartalmazó tavalyi mérlegét.

2001. május 16. szerda, 11:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A társaság hosszú távú osztalékpolitikájának megfelelően éves nyereségének 30 százalékát osztja fel a részvényesek között. Ez részvényenként 26,8 koronát jelent. (A pozsonyi tőzsdén tavaly a meglhetősen illikvid részvény teljes tvalyi forgalma nem érte el a 10 ezret, átlagos árfolyama 531 korona volt.) Az osztalékból a Mol-ra jutó rész mintegy 200 millió korona.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet