A Ziarul Financiar című román gazdasági napilap Áldott Zoltánt, a Mol stratégiai igazgatóját idézve hangsúlyozta, hogy a Mol a rendkívül nagy kockázat miatt nem tervez jelentős befektetést Romániában, például nem akar finomítót vásárolni. Áldott elismerte, hogy a Mol érdeklődött a Petrom korábban tervezett - de kudarcba fulladt - privatizációja iránt. Ezt a szándékot annak idején határozottan cáfolták a Mol illetékesei. - A Petrom tulajdonának tisztázatlan helyzete miatt léptünk vissza - nyilatkozta most az igazgató.
A Mol romániai leányvállalata továbbra sem nyereséges. A romániai Mol-kutak havonta átlagosan 200 ezer tonna üzemanyagot forgalmaznak, ezt főleg a Petrom és a LukOil romániai finomítóitól szerzik be, de Magyarországról is szállítanak üzemanyagot.
A romániai Mol-kutak műszaki adottságai lehetővé teszik az Euro-3 szabványnak megfelelő üzemanyag forgalmazását is. A társaság az év közepére tervezi elkészíteni azt a tanulmányt, amelynek alapján döntenek arról, hogy az Euro-3 üzemanyagot honnan szerzik be.
A Mol - akárcsak a Romániában tevékenykedő többi külföldi olajtársaság - elsősorban a Petrom árképzési politikájával magyarázza, hogy tevékenysége nem nyereséges. A belföldi piac nagy részét uraló állami kőolajipari társaság átlag 20 százalékkal olcsóbban árulhatja az üzemanyagot kútjainál, mint külföldi versenytársai.
A mintegy 600 alkalmazottat foglalkoztató Mol Romania a harmadik legnagyobb üzemanyag-forgalmazó az országban a Petrom és a Shell mögött. A Mol Románia egész területére kiterjedő töltőállomás-hálózatot és kiszolgáló rendszert akar kiépíteni és 8-10 százalékos piaci részesedést kíván szerezni.
