BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hétmillió dollárt ruház be a Mol Romániában

A Mol az idén mintegy 7 millió dolláros beruházással négy új benzinkutat épít Romániában, ahol jelenleg 36 saját és 4 franchise rendszerben működő kútja van. Ezzel a Mol romániai befektetései az év végére megközelítik a 85 millió dollárt - idézte az MTI Kosza Aliznak, a Mol Romania vezérigazgatójának a Mediafax hírügynökség számára adott nyilatkozatát

2001. május 1. kedd, 17:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Ziarul Financiar című román gazdasági napilap Áldott Zoltánt, a Mol stratégiai igazgatóját idézve hangsúlyozta, hogy a Mol a rendkívül nagy kockázat miatt nem tervez jelentős befektetést Romániában, például nem akar finomítót vásárolni. Áldott elismerte, hogy a Mol érdeklődött a Petrom korábban tervezett - de kudarcba fulladt - privatizációja iránt. Ezt a szándékot annak idején határozottan cáfolták a Mol illetékesei. - A Petrom tulajdonának tisztázatlan helyzete miatt léptünk vissza - nyilatkozta most az igazgató.
A Mol romániai leányvállalata továbbra sem nyereséges. A romániai Mol-kutak havonta átlagosan 200 ezer tonna üzemanyagot forgalmaznak, ezt főleg a Petrom és a LukOil romániai finomítóitól szerzik be, de Magyarországról is szállítanak üzemanyagot.
A romániai Mol-kutak műszaki adottságai lehetővé teszik az Euro-3 szabványnak megfelelő üzemanyag forgalmazását is. A társaság az év közepére tervezi elkészíteni azt a tanulmányt, amelynek alapján döntenek arról, hogy az Euro-3 üzemanyagot honnan szerzik be.
A Mol - akárcsak a Romániában tevékenykedő többi külföldi olajtársaság - elsősorban a Petrom árképzési politikájával magyarázza, hogy tevékenysége nem nyereséges. A belföldi piac nagy részét uraló állami kőolajipari társaság átlag 20 százalékkal olcsóbban árulhatja az üzemanyagot kútjainál, mint külföldi versenytársai.
A mintegy 600 alkalmazottat foglalkoztató Mol Romania a harmadik legnagyobb üzemanyag-forgalmazó az országban a Petrom és a Shell mögött. A Mol Románia egész területére kiterjedő töltőállomás-hálózatot és kiszolgáló rendszert akar kiépíteni és 8-10 százalékos piaci részesedést kíván szerezni.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet