BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eggyel kevesebb magyar részvény a CESI kosarában

A közép-európai részvényindex (CESI) kosarában május 2-tól csak négy magyar részvény, a Matáv, a Mol, az OTP és a Richter szerepel majd, az Egis pedig kikerül az indexből - jelentette az MTI. A CESI kosarát a következő felülvizsgálatig tartó féléves időszakban öt közép-európai tőzsde 42 részvénye alkotja az eddigi 48 helyett.

2001. május 1. kedd, 14:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legnagyobb súllyal, 50 százalékkal továbbra is a lengyel papírok szerepelnek az indexben, bár számuk 28-ról 19-re csökken.
A négy magyar papír a kosár 23 százalékát, a prágai tőzsde 5 részvénye pedig 20,68 százalékát teszi ki. A ljubljanai tőzsde 10 papírja 5,2 százalékot, míg a pozsonyi tőzsde 4 részvénye 1,1 százalékot képvisel.
Az öt tőzsde összes kapitalizációja a kosár felülvizsgálatának időpontjában - március 30-án - 44,415 milliárd dollár volt. Ebből a varsói tőzsdére 24,354 milliárd, a budapestire 9,068 milliárd, a prágaira 8,354 milliárd, a ljubljanaira 2,266 milliárd, a pozsonyira 371,7 millió dollár jutott.
A CESI-ben szereplő magyar papírok március 30-án a Budapesti Értéktőzsde kapitalizációjának 75,35 százalékát adták.
A közép-európai részvényindex egy kapitalizációs súlyozású, dollár alapú index, amelyet a Budapesti Értéktőzsde hozott létre 1996-ban. Az egyes országok kosárbeli súlyát a felülvizsgálat időpontjában meglévő összkapitalizációjuk egymáshoz való aránya határozza meg. Az egy országból származó papírok összesített részesedése nem haladhatja meg a kosár tőkeértékének 50 százalékát.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet