A jövőben minden ügylet az ICE internetes rendszerén keresztül folyik majd, lehetővé téve a 24 órás folyamatos kereskedést.
Az ICE-t tavaly hozták létre bankok, illetve energiaipari csoportok - a BP, a Royal Dutch/Shell és a TotalFinaElf, valamint a Deutsche Bank, a Société Générale, a Goldman Sachs és a Morgan Stanley Dean Witter - árampiaci kereskedésre az Egyesült Államokban, de hamarosan globális elektronikus platformmá nőtte ki magát. A tervek szerint az ICE napi forgalma rövidesen eléri a 3,5 milliárd dollárt.
Az IPE Európa legnagyobb határidős energiapiaca, az északi-tengeri Brent nyersolaj fő kereskedelmi platformja. Az ICE-vel való egyesülés nyomán bezárják IPE parkettjét a londoni Cityben.
