BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerikai tulajdonba kerül a londoni Nemzetközi Olajtőzsde

Az IntercontinentalExchange (ICE) lesz a londoni Nemzetközi Olajtőzsde (IPE) tulajdonosa, miután az IPE igazgatótanácsa elfogadta az atlantai székhelyű elektronikus tőzsde ajánlatát. A két cég közös közleménye szerint az IPE tulajdonosai a meg nem nevezett vételáron felül 10 százalékhoz jutnak az egyesülés nyomán létrejövő új tőzsdei vállalkozásból. A The Times úgy tudja, hogy az ICE 92 millió fontot fizet az IPE tulajdonosainak részvények formájában; a papírok egy része készpénzre váltható egy évvel azután, hogy az IPE teljes mértékben átveszi az ICE elektronikus kereskedési rendszerét.

2001. május 1. kedd, 14:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jövőben minden ügylet az ICE internetes rendszerén keresztül folyik majd, lehetővé téve a 24 órás folyamatos kereskedést.
Az ICE-t tavaly hozták létre bankok, illetve energiaipari csoportok - a BP, a Royal Dutch/Shell és a TotalFinaElf, valamint a Deutsche Bank, a Société Générale, a Goldman Sachs és a Morgan Stanley Dean Witter - árampiaci kereskedésre az Egyesült Államokban, de hamarosan globális elektronikus platformmá nőtte ki magát. A tervek szerint az ICE napi forgalma rövidesen eléri a 3,5 milliárd dollárt.
Az IPE Európa legnagyobb határidős energiapiaca, az északi-tengeri Brent nyersolaj fő kereskedelmi platformja. Az ICE-vel való egyesülés nyomán bezárják IPE parkettjét a londoni Cityben.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet