BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Higanyszennyezés Kazincbarcikán?

Megközelítőleg félezer tonna higany van a kazincbarcikai BorsodChem (BC) Rt. üzemterülete alatt, amit a környezetvédelemre sokat áldozó cég még az 1990-es évek előttről örökölt. Emiatt veszélybe kerülhet a Sajó-völgye teljes vízellátása - állítja Illés Zoltán, az Országgyűlés szakbizottságának elnöke a Magyar Nemzet szerint. A helyi környezetvédelmi felügyelőség szerint higany van, de nincs vészhelyzet. A szennyezés eltakarítása több száz milliárd forintba kerülne.

2001. április 27. péntek, 09:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem lenne meglepő, ha a BC Rt. üzemterülete alatt található higanyszennyezésről kiderülne, hogy egy része már nem fém, hanem vegyület formájában létezik - állítja Illés Zoltán, a parlament környezetvédelmi bizottságának fideszes elnöke. A higanyt ugyanis a legegyszerűbb baktériumok is képesek „metilezni”, azaz vízoldhatóvá tenni, amelynek révén a legnehezebb fém beszennyezheti a talajvizet.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet