BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az ÉDÁSZ 1430 forint osztalékot fizet

A tavalyival csaknem azonos, 9,201 milliárd forintos adózás előtti eredménnyel zárta a 2000. esztendőt az Észak-Dunántúli Áramszolgáltató (ÉDÁSZ) Rt. Az adózott eredmény 7,453 milliárd forint volt. A mai közgyűlésen, ahol a tulajdonosok 73,5 százaléka képviseltette magát, úgy döntöttek, hogy részvényenként 1430 forint osztalékot fizetnek.

2001. április 27. péntek, 14:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NAPI Gazdaság kérdésére Künszler Béla, a társaság vezérigazgatója elmondta, hogy a főbb tulajdonosi részarányok nem változtak: a részvények 27,7-27,7 százalékával az EDF, illetve az E.ON Hungária rendelkezik. A társaság idei terveiben - az 1999. évi 86,582, illetve a tavalyi 94,483 milliárd forint után - 100 milliárdos nettó árbevétel szerepel. Az ÉDÁSZ területén a hálózati veszteség tavaly 11 százalék körül volt, ami a vezérigazgató szerint más áramszolgáltatókkal való összevetésben jónak mondható, de ők nem elégedettek vele és részben műszaki fejlesztésekkel, másrészt az egyéb veszteségforrások megszüntetésével mindenképpen csökkenteni akarják. Idén az ÉDÁSZ 15 milliárd forintnyi beruházást tervez, amelyből 12 milliárd a műszaki jellegű fejlesztés - ezek további minőségi javulást eredményeznek a cég ellátási körébe tartozó 6 dunántúli megyében.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet