A gyógyszergyár éves közgyűlése ma délután három órakor kezdődik, a társaság igazgatósága részvényenként 250 forintos osztalékjavaslatot terjeszt a részvényesek elé. A legnagyobb magyar gyógyszergyár tavaly IAS szerint 74,107 milliárd forintos bevétel mellett adózás után 19,114 milliárd forintos nettó eredményt ért el, s a részvényenként 1 026 forintos profit valamivel kevesebb, mint negyedét fizetik ki osztalékként. (Tavaly 240 forint volt az osztalék, igaz, a részvényenkénti eredmény is csak 893 forintra rúgott.)
