BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Csopak nem fizet osztalékot

A Csopak Rt. közgyűlése elfogadta a 838 millió forint magyar szabályok szerint számított, nem konszolidált, illetve 1,125 milliárd forint magyar, koszolidált és 1,192 milliárd forint IAS szerinti kokszolidált eredményt tartalmazó mérlegét. A közgyűlést szünet után a beolvadó Balaton Füszért részvényeseivel közösen folytatták.

2001. április 24. kedd, 11:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A közgyűlésén a részvényesek - akinek 76,5 százaléka vett részt - elfogadták, hogy tekintettel a feszített beruházási politikára (tavaly 3 milliárd forintot fordítottak a Tempó üzletlánc fejlesztésére) a társaság ne fizessen osztalékot. Gubicza Ferenc, aki a társaság 1991-es megalakulás óta az igazgatóság elnöke, a közgyűlésen lemondott tisztségéről, a részvényesek felügyelő bizottságba választották.
A közgyűlés szünet után a Balaton Füszért részvényesinek részvételével közösen folytatódott, mivel a két társaság egyesült. A Balaton Füszért közgyűlését egyébként párhuzamosan, a szomszéd teremben tartották, és az ottani szünetben a részvényesek a átsétáltak a Csopak-terembe folytatni az immár közös közgyűlést.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet