Az Inter-Európa Bank közgyűlése csak második nekifutásra vált határozatképessé, a megismételt közgyűlésen az A-sorozatú részvények tulajdonosainak 53,3 százaléka vett részt. Az eddig eltelt időben a tavalyi eredményeket ismertették, az osztalékról később lesz döntés. A bank igazgatósága április elején a tavaly elért 744 millió forint adózott eredmény felét javasolta osztalékban kifizetni, így a tulajdonosok részvényenként 50 forintra számíthatnak. Az IEB 1994. évi tőzsdei bevezetése óta csupán tavaly nem fizetett osztalékot, miután 1999et 2 milliárd forintot meghaladó veszteséggel zárta.
2001. április 23. hétfő, 11:57
