BUX 139119.42 -0,13 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Antenna Hungária: messze van még az osztalék

Az Antenna Hungária a részvényesek csaknem 85 százalékának jelenlétében kezdhette közgyűlését, ahol László Géza elnök-vezérigazgató sikeresnek minősítette a tavalyi évet, kiemelve a hatékonysági mutatók javulását. A közgyűlés egyhangúlag elfogadta a 2000. évi beszámolót, majd ellenszavazatokkal, de jóváhagyta, hogy nem lesz osztalék.

2001. április 23. hétfő, 12:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Portfólió beszámolója szerint az első osztalék várható idejére vonatkozó kisrészvényesi kérdésre László Géza elmondta, hogy a növekedést most is hirelből finanszírozzák, a belső forrásokra egyelőre szükség van. Az osztalékfizetési képesség elsősorban a Vodafone mobilszolgáltatótól függ: amikor az nyereséges lesz, akkor fizetnek, ami még beletelik pár évbe. A Vodafone még nagy beruházásokat igényel, és kérdéses, hogy az AH beszáll-e a további finanszírozásba vagy csökkenti tulajdoni hányadát (ez részben az állam döntésén is múlik).
László Géza megerősítette, hogy az Antenna privatizációjában egyelőre az állam kisebbségi tulajdonrészt értékesít, szakmai befektető számára.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet