A budapestivel közel egykorú varsói értéktőzsde a magyarnál a jelek szerint nagyobb elkötelezettséget mutat valamely tőzsdeszövetséghez való csatlakozás iránt. A lengyel értékpapírtörvény tavaly novemberi módosítása, amely lehetővé teszi a részvénytársasági formában működő tőzsde részvényeinek külföldi befektető részére történő eladását, ezt az együttműködést hivatott segíteni. A lengyel tőzsde azonban nemcsak működési formáját, de a piacon jelen lévő befektetők súlyát tekintve is igencsak különbözik a budapestitől, tudniillik Varsóban a forgalom nagyobbik részét a mai napig a lengyel magánbefektetők generálják. Ugyanakkor a lengyel kormányzat is igyekszik minél több segítséget nyújtani, mert vezető politikusaik szerint a tőzsde szerepe meghatározó a gazdaságban. Részletek a holnapi Befektetőben.
2001. április 22. vasárnap, 06:59
