BUX 139893.91 0,19 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BÉT-tőzsdenap: a Matáv volt a nagy vesztes

A BUX a tegnapinál magasabb, 9,15 milliárd forintos forgalom mellett 0,82 százalékos veszteséggel 7743,64 ponton fejezte be a napot, azaz fel tudott támadni a napi minimumot jelentő, 7 670 alatti szintről.

2001. február 7. szerda, 17:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BÉT indexét leginkább - a parkett forgalmából közel 4 milliárd forinttal részesedő - Matáv húzta le, mely 3,46 százalékot esve 1 173 forinton zárt. A távközlési papír a tegnapi vételre minősítések ellenére zuhant, amire a csalódást keltő Orange kibocsátási árfolyam nyomán bekövetkezett európai telekom-bessz sem ad elégséges magyarázatot - vélekedett Pallos Balázs, a CIB Értékpapír Rt. üzletkötője. A piacot a 0,89 százalékkal 15 840-ig erősödő Richter próbálta tartani, míg az Egis 10 300-on (-0,91 %) landolt. A Richter drágulását még mindig a jó gyorsjelentés, illetve az azt megelőző árfolyamcsökkenés magyarázhatja. A Mol szerény forgalom mellett 0,10 százalékot gyengült, s bár 5 190-en is állt, 5 155-ön fejezte be a napot. A BorsodChem 6 100-on (-1,93 %), a TVK pedig 4 660-on (-0,53 %) zárt. Az OTP kétmilliárd forint feletti forgalom mellett csupán 0,1 százalékkal 15 085-ig gyengült. A gyorsjelentését holnap nyilvánosságra hozó Graphisoft 0,94 százalékos eséssel 2 625-ön, a Pannonplast pedig 4 300-on (-1,15 %) zárt.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet