Európában - csakúgy, mint a tengerentúlon - a technológiai szektor vezette az esést, a papírok még a Nasdaq pénteki zuhanását követték. A londoni tőzsdeindexet a dráguló olajcégek húzták fel. Frankfurtban erősödéssel debütáltak a Deutsche Börse papírjai, míg a CAC-40 mérsékelt gyengülésében a lefelé tartó France Télécom is közrejátszott. A francia távközlési cég az Orange-részvénykibocsátás körüli aggodalmak nyomán esett.
