BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orosz lapok a Borsodchem-közgyűlésről

A Borsodchemet bevették: véget ért a magyar cég vezetőségének harca a Gazprom-érdekeltségek bekebelezési törekvései ellen, miután a rendkívüli közgyűlésen a Gazprom és leányvállalata, a Szibur képviselői kapták meg az igazgatósági helyek többségét - idézte az MTI a Vedomosztyi orosz gazdasági napilapot. Szergej Zenkin, a Szibur alelnöke , a BC új igazgatósági tagja úgy nyilatkozott, hogy nem terveznek további váltásokat a BC vezetésében.

2001. január 25. csütörtök, 11:35

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Vedomosztyi szerint kompromisszumot jelez, hogy a magyar cég két vezető menedzsere megőrizte pozícióját, csak az EBRD szomorkodott, mivel - habár a részvények nyolc százalékát birtokolja - képviselője nem jutott be az igazgatótanácsba. Zenkin azt is közölte, hogy nem adják el a TVK 15 százalékos részvénypakettjét, amely nagyon is érdekes a Szibur számára.
A Vedomosztyi az ügyet még beárnyékolja, hogy a PSZÁF esetleg megtámadja a közgyűlés határozatait.
A Kommerszant Daily orosz gazdasági napilap beszámolójában kiemeli, hogy a Gazprom féléves harc után szerezte meg az ellenőrzést a BC fölött. A lap a Szibur képviselőire hivatkozva azt írja, hogy a közgyűlés "gyakorlatilag konfliktusmentesen zajlott", annak ellenére, hogy elemzők néhány napja még a botrányt sem zárták ki. A problémákat a PSZÁF és a főrészvényesek keddi találkozóján rendezték - folytatja a Kommerszant - , a Gazpromnak sikerült kibújnia a vádak alól, kivédve azt a követelést is, hogy vételi ajánlatot tegyen a többi részvényesnek. A BC vezetői ugyan még megpróbálkoztak azzal, hogy a részvényeseket tíz százalékos részvénykibocsátásra bírják rá a bekebelezés elkerülése érdekében, de ezt a javaslatot megtorpedózták.
Az orosz gazdasági napilap értékelése szerint a Szibur és a Gazprom a konfliktus rendezésére törekszik Kovács F. László vezérigazgató csapatával. Az igazgatótanács elnöke Georg Stahl lett, aki a magyarok számára semleges figura, és a közgyűlésen nem vetődött fel a cég vezérigazgatója leváltásának kérdése sem. A Gazprom békülékenysége érthető: bármilyen hirtelen fordulat a Borsodchemnél a PSZÁF-fal való konfliktus kiújulásához vezethet - írta a mai Kommerszant Daily.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet