BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BÉT-tőzsdenap: a Matáv és az OTP vitte a prímet

Ma végre sikerült tartósan áttörni a lélektani határt jelentő nyolcezer pontos szintet, s a BUX többé-kevésbé folyamatos emelkedés után 8 123,26 ponton zárt, ami közel két százalékos erősödést jelent. A forgalom is erősödött, s 12 milliárd forintot tett ki.

2001. január 17. szerda, 17:27

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A forgalom mintegy felét adó Matáv-papírok iránt tartós kereslet mutatkozott, s végül 1 289-en (+2,17 %) zárt. A Mol 1,38 százalékkal 5 070-ig emelkedett – a cég megítélésének jót tett, hogy az idén az enyhe tél és a 24-25 dolláros olajárak mellett a tavalyinál kedvezőbb eredményre van kilátás. A BorsodChem 10,51 százalékkal 6 235-re ugrott fel, s zárás előtt fel is kellett függeszteni a papírt. A drágulás hátterében azok az értesülések állhattak, melyek szerint a Milford pakettjét megvásárló CIB is támogatja a menedzsmentet. Az OTP 15 805-ön (+2,82 %) fejezte be a napot, s míg a Richter 1,3 százalékkal (16 190-re) drágult, az Egis 1,24 százalékkal (10 900-ra) esett. Ez a gyógyszerár-megállapodást kísérő bizonytalanságoknak tudható be, ugyanis az Egis a Richternél jobban függ a magyar piactól.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet