Európában a tengerentúli fejleményeket követve a technológiai papírok voltak a nap sztárjai, míg a távközlési vállalatok vegyes képet mutattak. A Vodafone és a Deutsche Telekom jelentősen, a France Télécom kevésbé, a British Telecom pedig csak igen szerény mértékben drágult. Londonban a Powergen volt a legnagyobb nyertes, ugyanis a hírek szerint a német E.ON közszolgáltató cég fel akarja vásárolni a brit társaságot. Az eurónak nem tett jót a kedvező amerikai inflációs adat: az európai fizetőeszköz tovább gyengült, s jelenleg 93,24 centen áll.
