BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Matáv az idén csak részben hívja le a Westel-opciót?

Straub Elek, a Matáv vezérigazgatója a mai sajtótájékoztatón kijelentette, a Matáv elkötelezett arra, hogy a Westel 100 százalékos tulajdonosává váljon. A NAPI Gazdaság kérdésére Straub elmondta, lehetséges, hogy az idén - adózási kérdések miatt - csak részben hívják le az opciót.

2001. január 16. kedd, 16:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az adózási kedvezmények elvesztése – a Westelben lévő külföldi tulajdon 30 százalék alá csökkenése miatt – érzékenyen érintheti a társaságot. A vezérigazgató hangsúlyozta, hogy a társaság úgy kapta több hitelminősítőtől is az A-kategóriás besorolást, hogy már figyelembe vették az idei befektetéseket, köztük a Westelt is. Feltételezéseink szerint tehát a Matáv vélhetően hitelből akarja a Westelt megvásárolni.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet