BUX 138661.08 -0,6 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BÉT -tőzsdenap: igen gyenge forgalom

A New York-i börze ma zárva tartott, s ezzel magyarázható, hogy a BÉT-en szinte eltűntek a külföldi befektetők, így a forgalom is igen alacsonyra, 4,8 milliárd forintosra sikeredett. A BUX – mintegy 70 pontos sávban ingadozva – többször is megközelítette a lélektani határnak tekintett nyolcezres szintet, ám áttörni nem tudta, s végül 7 973,76-on fejezte be a napot, ami 0,85 százalékos emelkedésnek felel meg.

2001. január 15. hétfő, 17:37

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A parketten lévő külföldi befektetők vételei főként a Matávra és a Richterre koncentrálódtak, de a Pannonplast-papírok drágulása mögött is ilyen okok álltak – vélekedett Pallos Balázs, a CIB Értékpapír Rt. üzletkötője. A Matáv közel 1,8 milliárdos forgalom mellett 2,85 százalékkal 1 265-re emelkedett, míg a Richter 16 110-en (+0,75 %) zárt, ám a gyógyszercég papírjai ennél magasabban, 16 275-ön is álltak. A blue chipek közül Mol és az OTP is gyengült valamicskét, az előbbi 5 085-ön (-0,10 %), az utóbbi 16 140-en (-0,06 %) fejezte be a kereskedést. Az áramszolgáltatók eséséből az Elmü kimaradt, míg a vegyipari szektor cégei közül a BorsodChem 6 145-ig (+3,71 %) drágult, a TVK pedig 0,12 százalékos veszteséggel 4 250-en zárt.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet