Mint az várható volt, új dolgokra nem derült fény a Mol Rt. mai budapesti háttérbeszélgetésén. Mosonyi György, a cég vezérigazgatója elmondta, hogy a társaság egyik nagy idei kihívása az, hogy miként tud megjelenni a lengyel piacon. Erre több lehetőség is kínálkozik – köztük a PKN-nel való együttműködés, illetve a Slovnafton keresztüli piacralépés -, ám Mosonyi sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudta azt az értesülést, miszerint a Mol Rt. pályázik a gdanski finomítóra. A gázüzletág idei kilátásai – az erősebb euró, az olcsóbb kőolaj, illetve az enyhe tél miatt – a tavalyinál jobbak.
2001. január 12. péntek, 14:14
