BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Február 5-től tőzsdén a Deutsche Börse

A frankfurti értéktőzsdét működtető Deutsche Börse AG részvényei február 5-én kerülhetnek tőzsdére a Handelsblatt értesülése szerint. A gazdasági és pénzügyi körök lapjának keddi beszámolója szerint janáur 23-ától lehet jegyezni a tőzsde részvényeit az elsődleges kibocsátásban. A Deutsche Börse nem kommentálta a hírt.

2001. január 10. szerda, 06:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hónapok óta tervezett tőzsdére vitel részleteiről január 18-án rendkívüli közgyűlés dönt. A részvénykibocsátás értékét 1 milliárd euróra teszik. A börze a befolyó összegből befektetéseket finanszíroz, emellett a részvényeket „akvizíciós valutaként" más vállalatok részvényeinek vásárlására fordítja.
A február 5-i tőzsdei megjelenés után a Deutsche Börse AG értéke 3 milliárd euró körül lesz – értesült kedden a Dow Jones hírügynökség. A kiadandó részvények pontos számát azután szabják meg, hogy január 11. és 19. között próbaértékesítést tartanak európai és amerikai intézményeknek. A részvények zömét intézményi befektetőknek szánják, de jut a német kisbefektetőknek is. A Deutsche Börse 81 százaléka jelenleg német bankoké, a Deutsche Bank egymagában 14 százalékos részesedéssel bír.
(NAPI)

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet