BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európában a defenzív papírok voltak a vesztesek

Az európai börzék emelkedése jórészt a szerdai tengerentúli eufóriának volt köszönhető. A FTSE 2,41 százalékkal erősödve napi maximuma közelében, 6 185,60-on zárt s az indexet még a gyenge New York-i nyitás sem tudta megingatni. A CAC 40 2,32 százalékkal 5 815,99-ig nőtt, a DAX ugyanakkor közel 1 százalékos gyengüléssel fejezte be a napot.

2001. január 4. csütörtök, 20:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A londoni növekedést a távközlési és a high-tech-papírok drágulása vezette, míg a korábbi besszidőszakban emelkedő dohány- és gyógyszeripari részvények alacsonyabban zártak. Párizsban és Frankfurtban – követve az amerikai trendet – a pénzügyi és technológiai cégek voltak a nap főszereplői. A defenzív papírok viszont Európa-szerte estek. A német piacon ugyanakkor a hossz a profitrealizálások miatt kifáradt s a tech-piaci emelkedésből kimaradt az SAP. Bár a Neuer Markton valamivel tovább tartott az erőteljes növekedés, az Intershop Communications napok óta tartó mélyrepülését ez sem állította meg. Elemzők attól tartanak, hogy a mostani tech-rali nem lesz tartós, hiszen további profit warningok várhatók. Az euró a szerdai esés után magára talált, visszakapaszkodott a 95 centes szint fölé, s jelenleg 0,9510 dolláron áll.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet