BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A világ tetején a ChatGPT, a TikTokot is lenyomta

Minden közösségi média platformot lenyomott márciusban az OpenAI chatbotja, ilyesmire pedig már jó ideje nem volt példa.

2025. április 15. kedd, 20:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Márciusban hosszú idő után először fordult elő, hogy nem egy social media applikációt töltöttek le a világon a legtöbben az App Store és a Google Play összesített letöltési adatai alapján. Ugyanis amíg az Instagram a második, addig a TikTok csak a harmadik helyen végzett a márciusi adatok szerint.

Az első helyre viszont a ChatGPT küzdötte fel magát, ráadásul az Appfigures szerint a chatbot letöltései februárban és márciusban is 28 százalékkal nőttek, és így már 148 százalékkal magasabbak 2025 és 2024 első negyedévével összevetve, trendszerűen.

A ChatGPT-t 46 millióan töltötték le az Androidos és az iPhone-tulajok, egy leheletnyivel többször, mint az Instagramot. A TikTokot 45 millión töltötték le. A negyedik és az ötödik helyen sorrendben a Facebook és a Whatsapp áll.

A ChatGPT március végén kapta meg vadonatúj képgenerátor modelljét, amellyel többek között klasszikus anime stílusú képeket lehet másodpercek alatt készíteni, amire nagyon rákaptak a felhasználók. Sam Altman, az OpenAI vezérigazgatója szerint gyakorlatilag olvadozni kezdtek az MI-modell szerverei.

Az alaptanterv részévé tennék a ChatGPT-t a magyarok
A Bosch felmérése alapján a megkérdezettek 64 százaléka szerint önálló tantárgyként kellene a mesterséges intelligenciát tartani az iskolákban.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet