BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Microsoft csendben ingyenessé tette az Office-t

Csendben bevezette az ingyenes, reklámokkal támogatott Office-t a Microsoft. Ezzel előfizetés nélkül, de reklámokkal tűzdelve férhetünk hozzá az asztali Word, Excel és PowerPoint programokhoz.

2025. február 26. szerda, 21:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Néhány hónappal ezelőtt a Microsoft a korábbi Mail applikációját bedarálta és helyette a felújított Outlook-ot vezette be és kezdte el fejleszteni. Csakhogy ez is egy olyan alkalmazás volt már, amelyet ha ingyenesen akarunk használni, akkor hirdetésekbe futhattunk bele.

Most úgy tűnik, hogy az Office-programok esetében is hasonló szisztémát vezet be a techóriás, legalábbis ami az asztali számítógépekre szánt változatot illeti. Korábban ugyanis az Office-licenc lejárta után mindössze csak megtekinteni tudtuk a dokumentumokat, a Beebom azonban kiszúrta, hogy már szerkeszteni és létrehozni is lehet dokumentumok a licenc lejárata után.

Azonban mindamellett, ez az ingyenes változat reklámokkal támogatott, kizárólag a Windows alatt érhető el. Ez nagyjából azt jelenti, hogy a Word, Excel és PowerPoint alkalmazásokban egy állandó hirdetési banner jelenik meg az alkalmazás jobb oldalán. Ezt nem lehet eltávolítani, csak azzal, ha premium előfizetést vásárolunk. Ráadásul néhány óránként egy 15 másodperces videohirdetés is megjelenik.

Emellett az is hátrány, hogy a dokumentumokat csak a felhőben tudjuk elmenteni, a OneDrive-on keresztül, ami mindössze egy 5 gigabájtos tárhelyet kínál ingyenes formában.

A DeepSeek miatt kell félteni a Microsoftot is
Hiába lett a vártnál nagyobb a Microsoft bevétele, elemzők szerint túl sokat költenek az energiaigényes mesterséges intelligencia-szolgáltatások működtetéséhez szükséges chipekre és adatközpontokra.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet