BUX 138863.22 0,9 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Teljesen ráfügghetnek a gyerekek a közösségi médiára, riadót fújt az EU

Az Európai Unió többek között azt is vizsgálja, hogy a Meta platformjain hogyan ellenőrzik a felhasználók életkorát.

2024. május 21. kedd, 05:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Európai Unió vizsgálja a Facebookot és az Instagramot, hogy olyan függőséget okoznak-e, amely negatív hatással vannak a gyerekek fizikai és lelki egészségére.

Számos nagy technológiai cég ellen folyik vizsgálat az EU új digitális szolgáltatásokról szóló törvényének (DSA) esetleges megsértése miatt, amely alapján a cégeket az éves globális forgalmuk 6 százalékáig terjedő pénzbírsággal sújthatják.

A BBC cikke szerint a Meta azt állítja, hogy „egy évtizedet töltött több mint 50 eszköz és irányelv kidolgozásával” a gyermekek védelmére.

Szeptemberben a Meta a DSA előírásainak megfelelően jelentést nyújtott be a szabályozóknak a platformjaihoz kapcsolódó kockázatokról, amelyre az EU az eljárás megindításával válaszolt.

Az unió szerint többek között aggodalomra ad okot az is, hogy a Meta hogyan ellenőrzi a felhasználók életkorát.

A legtöbb közösségi hálózathoz hasonlóan a Meta-platformok felhasználóinak 13 évesnek vagy idősebbnek kell lenniük, de ahogy az Ofcom brit kommunikációs felügyelet egy nemrégiben megjelent jelentéséből kiderült, sok sokkal fiatalabb gyerek használ fiókot, néha a szüleik tudtával.

Nem vagyunk meggyőződve arról, hogy a Meta eleget tett a DSA-kötelezettségek teljesítése érdekében, hogy csökkentse az európai fiatalok testi és mentális egészségére gyakorolt ​​negatív hatások kockázatát a Facebook és az Instagram platformjain

– írta az X-en Thierry Breton uniós biztos.

A Meta bezárja a „céges Facebookot”
A munkahelyi kommunikációra kihegyezett Workplace nem rúgott labdába más szolgáltatásokkal szemben, ezért nem fejleszti a Meta tovább.
Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet